Newsletter

Počasie


In-počasie


Visits:
Today: 21All time: 1264647

Kováčovské kopce

Fotky|Tip na výlet

V strede marca, keď už vykúka slniečko a v diaľke počuť vtáčí spev sa vyberáme na pešiu túru po Kováčovských kopcoch. Kováčovské kopce - chránená krajinná oblasť, prírodná rezervácia s výskytom chránených živočíchov a vzácnych rastlín.

 

Do Kamenice nad Hronom sa môžete dostať autobusom (nástup v Štúrove - autobusová stanica v meste, hľadajte spoj do Chľaby) vystupuje sa v Kamenici nad Hronom pri hostinci Hronská perla (druhá zastávka v obci)

Označený turistický chodníček nás povedie medzi domami, záhradami, pivnicami a napokon nás čaká strmší výstup lemovaný kríkmi šípok. Oddychujeme pri zastávke č.1, (je to informačný panel) z výhľadového miesta dovidíme na okolitú krajinu - Štúrovo, Ostrihom, v diaľke zbadáme Ostrihomskú baziliku, rieku Dunaj, most Márie Valérie...

Vchádzame do agátovo - dubového lesa lemovaného kríkmi šípok. Máme tu viac výhľadových miest, odkiaľ sa nám naskytne nádherný pohľad na okolie - Pilišské vrchy, sútok riek Dunaja a Hrona, impozantnú Ostrihomskú baziliku, ktorá sa hrdo týči na pravom brehu Dunaja....

Agátovo-dubový les nahrádza dubový, chodníky sú priechodné, nenáročné a riadne značené, vedú nás hlboko do lesa. Lesný chodník po čase obmieňa asfaltová cesta, z ktorej sa po čase zase dostávame na lesný chodníček. Na chvíľku sa zastavíme pri informačnej tabuli, ktorá nás nasmeruje na správnu cestu:)

Nám nezostáva nič iné, len sa kochať v kráse, ktorú nám poskytla sama príroda a pokračovať v objavení pohoria Burdy.

Na konci našej túry sa ocitáme v dedinke Chľaba, odkiaľ sa dá odviezť autobusom naspäť do Štúrova.

 

Zadajte dobyt, priamo ubytovateľovi

  • Add link to:
  • facebook.com